• a2
  • Hakim
  • nowowiejski
  • psalmy

 

ZAMÓW PŁYTĘ 

POD ADRESEM:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

LISZT & WIDOR ORGAN WORKS

RECENZJE

"[...]Ponad 70 minut muzyki granej w katedrze broni się w każdych okolicznościach. [...] Utworów słucha się z zapartym tchem, podziwiając kunsztowne wykonanie, które podkreśla przede wszystkim mistrzostwo kompozycji. Na koniec Zakrzewski serwuje nam improwizację, dzięki której dowiadujemy się, że jako kompozytor także ma nam dużo do powiedzenia "

fragment recenzji, "PRESTO" Numer 4/2014(10)

 

"Wcześniej mówiono o nim: wielki talent, nadzieja, otrzymywał liczne wyróżnienia dla młodych- zdolnych, teraz prezentuje się jako doświadczony, także międzynarodowymi koncertami- organista, który potrafi znakomicie uchwycic ważne dzieła znajdujące się w stałym repertuarze najwybitniejszych kolegów po fachu. Liszt&Widor Organ Works to płyta fascynująca, pokazująca piękno późnoromantycznych dzieł, w której wykonawca nie stawia się na pierwszym planie, ale stara się jedynie uchwycic ulotne piękno kompozycji [...] "

Polskie Radio, http://www.polskieradio.pl/6/13/Artykul/1245645,


"Maciej Zakrzewski na omawianej płycie dowodzi przekonująco iż ma prawo mierzyć się z jego trudnościami, demonstrując zarówno znakomitą sprawność techniczną, jak też zmysł konstrukcyjny oraz bujną inwencję w dziedzinie operowania różnymi barwami organowych rejestrów. [...] Te same walory demonstruje Zakrzewski w mało u nas znanej, a otwierającej przed wykonawcą wdzięczne pole do popisu VI Symfonii organowej g- moll Charlesa M. Widora [...], ładnie różnicując nastroje następujących po sobie pięciu części tego szeroko rozbudowanego dzieła. Zawartośc płyty uzupełnił Zakrzewski własną nastrojową Improwizacją, wystawiającą dobre świadectwo jego kompozytorskim zdolnościom"

Fragment recenzji płyty LISZT & WIDOR Organ Works

Józef Kański "Twoja Muza" nr 4 (65)